İlçemizde temsili askerlik yapacak özel gençlerimiz için kına gecesi düzenlendi.
Çubuk Engelliler ve Engelli Dostları Derneği ile Çubuk Belediyesince, “Engelliler Haftası” kapsamında 1 günlük temsili askerlik yapacak özel bireyler için Buzlu Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi Sosyal Tesisi’nde kına gecesi yapıldı.

Gecede “asker kınası” yakılan 8 özel birey, aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi, ebeveynleriyle Ankara Havaları eşliğinde oyunlar oynadı. Etkinlikte ayrıca özel gençlere para takıldı, hediyeler verildi.
Dernek Başkanı Fatma Karahan, AA muhabirine, özel bireylere sahip ailelerin müracaatı üzerine organize ettikleri gecede duygulu anlar yaşandığını anlatarak, “Komutanımıza başvurduk. Onlar da önerilerimizi kabul ettiler. Bugün 8 gencimizi askerlik yapmak için hazırlıyoruz.” diye konuştu.
Oğluna kına yakılan Nuriye Tebsir, etkinlikten dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, ilk defa iki çocuğunu temsili olarak askere gönderdiğini anlattı.
Gözyaşlarını tutamayan velilerden Gülten Tebsir de “Ben 30 yaşında çocuğumu askere yolluyorum, çok memnunum. Teşekkür ederim.” dedi.
İki özel çocuğunu askere uğurladığını aktaran Cemile Sağırolmuş, “Engellilerin fark edilmesi gerekiyor. Belediye Başkanı’mıza bunun için çok teşekkür ederim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir duygu. Anlatılmaz, yaşamak gerekiyor.” şeklinde konuştu.
Şerife Uzun ise oğlunu engelli olarak görmediğini vurgulayarak, “Hem üzgün hem de çok mutluyum. Keşke sağlıklı olsaydı da askere gittiğini görseydik ama buna da şükür, bugünü de gördük.” ifadesini kullandı.
Programa, MHP İlçe Başkanı Serhat Uluağaçlı, CHP İlçe Başkanı Alaaddin Cinalioğlu, AK Parti Çubuk Kadın Kolları Başkanı Semanur Olcay Deniz ve belediye meclis üyeleri de katıldı.