Kızılay Haftası dolayısıyla Kızılay’ın minik gönülleri Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ı ziyaret etti.

Yıldırım Beyazıt İlkokulu öğrencileri tarafından oluşturulan Türk Kızılay’ın Minik Gönüllüleri Kulübü üyeleri Okul Müdürü Sibel Özçakmak ve koordinatör öğretmen Hasan Ünalan eşliğinde Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette kulübün çalışmaları hakkında bilgi veren Ünalan, Başkan Demirbaş’a Türk Kızılay’ı rozeti ve kulüplerinin bilekliklerini taktı.

Minik gönüllülerle yakından ilgilenen Başkan Demirbaş, Türk Kızılay’ın gerek olağan gerekse olağanüstü dönemlerde hem Türkiye’de hem de dünyanın pek çok ülkesinde hizmetleri olduğunu söyledi.

Sadece kan bağışı konusundaki çalışmaların bile çok önemli olduğunu belirten Demirbaş, görev süreleri boyunca Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesini her zaman desteklediklerini dile getirdi.

Bütün dünyada kimin başı dara düşse Kızılay’ın orada olduğunu kaydeden Başkan Demirbaş, ‘’Bu yaşlarda yardımlaşma bilincin oluşturulması çok önemli. Sizleri bu çalışmanızdan dolayı kutluyorum. Örnek bir çalışma yapmışsınız, inşallah tüm ilçemize örnek olur’’ diye konuştu.

Okullarında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren okul müdürü Sibel Özçakmak ise, öğrencilerine ve kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı çok memnun kaldıklarını kaydettiler.

Tüm gönüllülerin Kızılay Haftasını kutlayan Başkan Demirbaş, ziyaretin sonunda minik gönüllülere çeşitli hediyeler vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.