Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Taşpınar Mahallesi’nde bulunan mutfak araç ve gereçleri üreten fabrikada incelemelerde bulundu.
Belediye Başkanı Demirbaş, Mutaş A.Ş’yi ziyaretinde çalışmalar hakkında bilgi aldı. Demirbaş, yıllardır ilçede istihdama katkıları ve yeni yatırım yapmaları dolayısıyla şirketin yönetim kurulu başkanı Hüseyin Kuzucu’ya teşekkür etti.
Ziyarette Hüseyin Kuzucu, Çubuk’tan 41 ülkeye mutfak araç ve gereçleri ihraç ettiklerini söyledi.
Yeni yatırım yaptıklarını ve yeni ürünler geliştirdikleri dile getiren Kuzucu, hem teknoloji hem de kapasite bakımından Türkiye’nin önemli bir mutfak araç ve gereçleri üretim fabrikası olduklarını ve kendi markalarında birçok ürün üreterek dünyaya ihraç ettiklerini kaydetti.
Otel, hastane, yurt ve askeri birliklerin istediği ürünleri ürettiklerini anlatan Kuzucu, toplam 200 kişiyle çalıştıklarını kaydetti.
Kendilerine her konuda destek veren Belediye Başkanı Demirbaş’a teşekkür eden Kuzucu, ‘’Başkanıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Bize her konuda destek oluyor. Üretimimiz ürünlerin yüzde 90’ı Avrupa ve Amerika kıtasına ihraç ediyoruz’’ diye konuştu.
-‘’Yatırım yapan ve istihdam sağlayan herkes başımızın üstünde yeri var’’
Belediye Başkanı Demirbaş ise, bu önemli kuruluşun ilçelerinde üretim yaparak hem istihdam katkı vermesi hem ilçe ve ülke ekonomisine katkı vermesi hem de ihracat yönelik çalışmalar yapmasının gurur verici olduğunu belirterek, Kuzucu ve çalışanlarına teşekkür etti.
İlçede son yıllarda önemli yatırımlar yapıldığını vurgulayan Demirbaş, ‘’İlçemizde istihdam sağlayacak ve ekonomiye katkı verecek tüm yatırımcılara belediye olarak destek olmaya çalışıyoruz. Ben her zaman şunu söylüyorum, yatırım yapan ve istihdam sağlayan herkesin başımızın üstünde yeri var. İlçemizde buna benzer fabrikaların artması için belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Ben Hüseyin amcamızın ve ekibinin başarılarının devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.’’ İfadesini kullandı.