Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yayınladığı mesajında rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bir Miraç gecesine daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Tüm dünyayı ve ülkemizi saran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle buruk bir Miraç kandili yaşadıklarını ifade eden Başkan Demirbaş, Miraç gecesinin, Türkiye, Müslüman alemi ve tüm dünya için hayırlara, huzura, berekete, sağlığa ve afiyete vesile olmasını diledi.

Miracın tüm müslümanlar için bir fırsat olduğuna işaret eden Başkan Demirbaş, şunları kaydetti:

‘’İsra ve Miraç, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da yüce Allah’ın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için Sidre-i Münteha’ya yükseltildiği gecedir. Özünde yüce Allah’ın ilahi emirlerine teslimiyetle her türlü kötülükten ve günahtan arınma, yüce mertebe ve makamlara erişme olan Miraç, elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak, her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğunu zamanın ve mekanın yegane sahibi olan yüce Rabb’imizin rahmetinden ümidi kesmemeyi öğretir. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine katkı sağlayalım. Bu duygu ve düşünceler ile tüm vatandaşlarımızın Miraç Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bu kutlu gecenin bütün İslam aleminin birlik, dirlik, beraberliğine ve tüm insanlığın sağlık ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, koronavirüsten ülkemizin ve tüm insanlığın bir an önce kurtulmasını temenni ediyorum. Tüm hemşehrilerimin Miraç Kandilini tebrik ederken, mümkün olduğunca evlerden çıkmamalarını Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı 14 kuralına harfiyen uymalarını tavsiye ediyorum.’’