Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede özverili görev yapan sağlık çalışanlarına alkış tutarak destek verdi.
 Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, sosyal medya üzerinden haberleşen ve saat 21.00’de evlerinin balkonları ve camlarına çıkıp alkışlarla sağlık çalışanlarına moral veren vatandaşlara Başkan Demirbaş da acil servise giderek zabıta ekipleriyle birlikte eşik etti.
Başkan Demirbaş, sağlık personelinin destek amaçlı, pencere ve balkonlarından alkışlanmasının toplumsal dayanışmasının güzel bir ifadesi olduğunu ve bu davranışa hem gönülden hem de bizzat uygulayarak destek olduğunu belirtti.
Hem alkışlarının hem de dualarının sağlık çalışanlarıyla birlikte olduğunu dile getiren Başkan Demirbaş, şunları söyledi:
‘’Sağlık çalışanlarımız olarak sizler büyük bir öz veri ile mesai mefhumu göstermeden çalışmaktasınız. Fedakarca çalışıyorsunuz. Ailenizden, eşinizden çocuklarınızdan fedakarlık gösteriyorsunuz. Sizlere dua ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz, hepinizin yanındayız. Bu akşamda sizlerin yanında olduğumuzu göstermek, güç vermek moral vermek için yanındayız. Hemşehrilerimiz de saat 21.00 de balkonlara çıkarak sizleri alkışlıyor.’’

Başkan Demirbaş’a Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç, Özel Kalem Müdürü Rıdvan Doğan, Zabıta Müdürü Ünal Ayten de eşlik etti.