Çubuk Belediyesi Başkent Kültür Yolu Festivali’nde kurduğu stantlarda ilçeyi tanıtırken, yöresel ürünleri ve lezzetlerini de tattırdı.
Kültür ve Turizm Bakanlığının 5 şehirde kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı, Altındağ ilçesi Hamamönü’nde düzenlenen festivalde Çubuk Belediyesi stant açarak, Gastronomi Merkezi Çubuk günü düzenledi.
-Çubuklu öğrenciler verdiği konserlerle gönülleri fethetti
Başkentte okulların sırayla ziyaret ettiği etkinlikte, Bekir Yılmaz Ortaokulu Kemanlı Mehter Takımı, Süleyman Şah Ortaokulu Keman Orkestrası ve yerel sanatçılardan Ahmet Yılmaz konser verdi.
-Sporcu Kenti Çubuk
Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübü sporcularının gösterilerinin sunulduğu günde, ziyaretçilere vişne suyu, turşu suyu, turşu, baklava, tandır böreği ve gözleme ikram edildi.
Çubuklu kadınlarda Hülya Elma ve Pakize Çam da stant açarak Çubuk Baklavası, Çubuk Tandırböreği, gözleme, sarma, bazlama ve kurabiye gibi yöresel ürünlerden satış yaptığı etkinliklere Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.
Stantta ziyaretçilerle yakından ilgilen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, bu tür festivallerin ilçelerinin ve ilçe kaynaklarının tanıtımına büyük katkısı olduğunu söyledi.
Organizasyonu gerçekleştiren Kültür Bakanı ve ekibine teşekkür eden Başkan Demirbaş, “Gerçekten güzel bir etkinlik oldu. Bu tür kültürel etkinlikler hem ilçemizin tanıtımına hem de yöresel ürünlerimizin ekonomiye kazandırılmasına büyük katkısı oluyor. Tanıtımın yanında burada ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirmesi için birçok etkinlik düzenledik. Ayrıca bu alanda kadınlarımızın bin bir emekle yaptıkları, hazırladığı ürünlerini de satışa sunuyorlar. Stantlarımızı çok sayıda vatandaşlarımız ziyaret etti. İlçemizin doğal güzelliklerini belgeselle tanıtırken yöresel ürünlerimizi de bizzat ikram ederek tanıtma fırsatı bulduk. Bizim için verimli bir festival oldu” diye konuştu.