Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ın başkanlık ettiği Ekim ayı meclis toplantısının son birleşimde belediyenin bütçesi toplam 275 milyon lira olarak belirlendi.
Çubuk Belediye Meclisi, 2023 yılı tahmini bütçe görüşmelerini tamamladı.
Çubuk Belediyesi’nin 2023 tahmini bütçe görüşmeleri ile 2023 yılı performans programının görüşmeleri sona erdi.
Belediye meclisi, ekim başında yapılan birinci birleşimde komisyonlara havale edilen konuları görüşmek üzere ikinci kez toplandı. Ay başında görüşülüp incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Çubuk Belediyesi’nin 2023 yılı tahmini bütçesi görüşüldü.
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ın başkanlık ettiği son birleşimde Çubuk Belediyesi’nin 20 müdürlüğüne ait tek tek okunan gelir ve gider bütçeleri ayrı ayrı oylandı. Buna göre, belediyenin bütçesi 275 milyon lira gelir, 275 milyon lira gider olarak oy birliğiyle onaylandı.
Yaklaşık 2 saat süren Belediye Meclisi Toplantısı’nı, basın mensupları da izledi.
Mecliste AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Kılıç, MHP Grup Başkanvekili Recep Öz, İYİ Parti Grup Başkanvekili Raşit Burkay Özgün, CHP Grup Başkanvekili Mehmet Özgören söz alarak, 2023 mali yılı bütçesine ilişkin görüşlerini dile getirdi.
Başkan Demirbaş, konuşmaların tamamlanmasının ardından tüm belediye meclis üyelerine ve bütçenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
İlçede bulunan 90 bin kişi için canla başla çalıştıklarını anlatan Başkan Demirbaş, bütçenin büyük bir kısmını yatırıma ayırdıklarını anımsatarak, şunları ifade etti:
‘’Üç buçuk yıldırı vatandaşımızın içerisindeyiz. Her kese her kesime ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz. Her yere dokunmak adına canla başla çalışıyoruz. Tahmini bütçemizde önümüzdeki yıl bütçemizin yüzde 37’isini yatırımlara yüzde 36’ısını da mal ve hizmet alımına ayırdık. Kurbantepe tesislerini projelendirerek tadilatını yaptıktan sonra inşallah burasını nikah salonu yapacağız. Cephe giydirme projemiz devam ediyor. Kültür merkezi projemiz için çalışmalarımıza başladık. Üretimi artırmak için tarımsal destekleme projelerimize ve asfaltlama çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hem kendi imkanlarımızla hem de bakanlıklarımızdan aldığımız desteklerle ilçemiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.’’
Konuşmasının devamında Başkan Demirbaş, tüm hizmetlerde ilçelerine ve kendilerine büyük destekleri olan başta Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, milletvekilleri, valiler, belediye meclis üyeleri, teşkilat mensuplar, belediye çalışanları ve tüm ilçe halkına teşekkür etti.