Çubuk Belediyesi, 2022 yılında 15 bin ton asfalt serimi gerçekleştirerek ilçedeki yolları güvenli ve konforlu hale getirdi.
Çubuk Belediyesi son bir yılda yaptığı asfalt çalışmaları ile ilçenin yollarına 15 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Yaz-kış, gece-gündüz demeden sürdürülen çalışmalar ile ilçenin yolları güvenli ve konforlu hale getirildi.
-Çubuk yolları güvenli ve konforlu hale dönüştürülüyor
Geçtiğimiz yıl başlayan ve bu yılda devam eden asfaltlama çalışması hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, bu güne kadar 47 bin 800 ton sıcak asfalt serildiğini söyledi.
İki yılda yaklaşık 29 bin 356 metre uzunluğunda yolun yapıldığını dile getiren Başkan Demirbaş, bu yılda 15 bin metre uzunluğunda sıcak asfalt serildiğini kaydetti.
Sadece bu yıl 69 sokağın sıcak asfaltla buluşturulduğunu vurgulayan Başkan Demirbaş, şunları söyledi:
‘’İlçemiz büyüyüp, geliştikçe artan nüfusumuzla birlikte hizmet alanımız da genişliyor. Yeni yaşam alanları oluştururken bir taraftan bozulan yollarımızı onarıyor, bir taraftan da asfalt serimini gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl köprü ve yol genişletme çalışmalarımıza ilaveten 11 Mahallemizde 80 sokağımızı sıcak asfalt sererek güvenli ve konforlu hale getirdik. Bu yılda Cumhuriyet’te 4, Esenboğa’da 13, Fatih’te 15, Muhsin Yazıcıoğlu’nda 9, Yıldırım Beyazıt Mahallemizde de 28 sokakta olmak üzere 69 sokağımızı sıcak asfalt sererek güvenli ve konforlu hale getirdik. Bu ay içerisinde de Barbaros Mahallemizde asfaltlama çalışmamız olacak. İnşallah önümüzdeki yıl bu çalışmalarımızı artırarak devam edecek. Bu günden itibaren bu konuda planlarımıza başladık.’’