Yapılan kontrollerde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen kapalı spor salonun, kontrollü bir şekilde yıkım işlemi başlatıldı.

Çubuk’ta olası bir depremi en az hasarla atlatmak için önceden alınan tedbirler kapsamında daha önceden alınan raporlar neticesinde Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Çubuk Kapalı Spor Salonun yıkım işlemleri başlatıldı. Demir karkas yapının yıkım işlemi yaklaşık 20 gün sürmesi bekleniyor.

Yıkım işlemleri başlatılan kapalı spor salonunda incelemelerde bulunan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yıkım işlemleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yaklaşık 42 yıldır ilçeye hizmet veren spor salonun yerine daha modern ve çok amaçlı bir spor salonu yapılacağını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yıkım işleminin yaklaşık 20 günde tamamlanacağını belirtti.

Binanın depreme dayanıksız ölmesi nedeniyle yıkıldığını dile getiren Başkan Demirbaş, ‘’Çocukluğumuzun geçtiği ve yıllarca ilçemize hizmet veren kapalı spor salonu bugün yıkılıyor. Olası bir depremde yaşanacak olumsuzlukları önlemek adına bu yıkım işlemi yapılıyor. Yaklaşık 42 yıldır ilçemize hizmet vermiş bir spor salonu. İnşallah bu salonun yerine Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından çok daha kullanışlı, modern ve çok amaçlı bir spor salonu yapılacağı müjdesini geçtiğimiz günlerde ilçemize yaptıkları ziyaretlerde bizzat Bakanımız tarafından verildi’’ dedi.

Başkan Demirbaş’a, Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Seyda Topal, Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç ve birim müdürleri de eşlik etti.