İlçemizde belediyemiz ekiplerince, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrencilere çay, su ve kek ikram edildi.

Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, öğrencilere başarılar dileyerek velilerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Hem öğrenciler hem de veliler, yapılan ikramlardan oldukça memnun olduklarını ifade etti.

İlçemizde, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrencilere belediyemiz ekipleri tarafından çay, su ve kek ikram ediliyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara başlayan ekipler, ilçedeki 14 okulda stantlar kurarak sınav başlangıcına kadar öğrencilere, ardından da ailelere çeşitli ikramlarda bulunuyor.

Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, sınavın yapıldığı okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi ve velilerle bir süre sohbet etti. Demirbaş, ilçede yaklaşık 5 bin öğrencinin sınava girdiğini belirtti.

Belediye olarak öğrencilere ve ailelerine destek olmak istediklerini vurgulayan Demirbaş, “Sınava giren öğrencilerimizin, hedeflerine ulaşarak istedikleri okullara kabul edileceklerine inancım tam.” dedi.

Veli Ferhat Aydoğdu, sınavların ilçede yapılmasının kendileri ve çocukları için faydalı olduğunu dile getirdi.

Öğrencilerden Serhat Baytar da yapılan ikramlar ve sağlanan destekler için yetkililere teşekkür etti.